autogeorgia.com.ua

ПОЛУЧИТЬ КОНСУЛЬТАЦИЮ!

Отправьте нам сообщение

З 25 серпня 2023 року в Україні запроваджено нові правила технічного огляду автомобільних транспортних засобів. Дані нововведення покликані посилити контроль за технічною частиною автотранспортних засобів і включають ряд ключових положень. По-перше, всі технічні перевірки відтепер фіксуватимуться за допомогою відеокамер, щоб забезпечити точний контроль. Нагляд за співробітниками, які проводять обов’язкову технічну перевірку транспортних засобів, також буде переведено з фотофіксації на відеофіксацію. Записаний хід перевірки авто тепер мають зберігатись відповідними органами, а посилання на відеофайли відповідно відправлятимуться в національну базу після кожної технічної перевірки. Можливість доступу до таких записів буде надано органам держвлади, місцевого управління, юридичним особам та громадянам за певним запитом.

Крім того, запроваджується система електронного протоколу для документування всіх відомостей про техогляд транспортного засобу у Єдиному держреєстрі МВС України. Кожен водій має можливість отримати фізичну копію огляду свого авто у паперовому вигляді, яку можна отримати, купивши стандартний бланк у автокомпанії.

Також важливим нововведенням є спрощення процедури реєстрації переобладнаних транспортних засобів, що унеможливлює надання копій свідоцтва про реєстрацію авто та акта технічного контролю.

Ці заходи спрямовані на підвищення різноманітності та ефективності перевірки стану автомобільного транспорту автоперевізників в Україні. Недотримання вимог техогляду спричиняє штрафні санкції, у тому числі штраф у розмірі 3400 гривень за прострочення ТО, 17 000 гривень за повторне порушення та 34 000 гривень за недотримання термінів проведення технічного огляду.

Обов’язковість проведення техогляду поширюється на різні категорії автомобільного транспорту, що використовується в комерційних цілях, а саме легкові автомобілі, вантажні автомобілі (масою до 3,5 тонн, від 3,5 до 12 тонн та понад 12 тонн), спеціалізовані транспортні засоби (наприклад, пожежні машини, машини швидкої допомоги та дорожні транспортні засоби), транспортні засоби для перевезення небезпечних вантажів, таксі, автобуси, причепи та напівпричепи.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх