autogeorgia.com.ua

ПОЛУЧИТЬ КОНСУЛЬТАЦИЮ!

Отправьте нам сообщение

Наразі в Україні ведуться дебати щодо необхідності посилення покарань для водіїв, які порушують правила дорожнього руху, особливо щодо збільшення деяких штрафів. До Верховної Ради України внесено законопроект, який має на меті посилення санкцій за ДТП за участю дітей. Наразі документ перебуває на розгляді комітетів Верховної Ради, комітет молоді та спорту рекомендує прийняти його за основу.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановивши більш високі штрафи для осіб, які порушують правила дорожнього руху в присутності неповнолітніх або малолітніх дітей. Згідно із запропонованими змінами, порушникам може загрожувати штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, приблизно 850 гривень, або бути призначені 20-40 годин громадських робіт.

У записці пояснення до законопроекту наголошується, що ДТП зі смертельним наслідком є основною причиною смертності дітей від 5 до 14 років і молодих людей від 15 до 29 років в Україні. Тривожна статистика показує значну кількість нещасних випадків за участю дітей: 3574 випадки у 2020 році, 3691 у 2021 році та 2625 у 2022 році.

Крім того, у 2023 році набудуть чинності нові штрафи та посилені покарання за існуючі порушення правил дорожнього руху. Одна із запропонованих змін передбачає штраф за заміну літніх шин на зимові, що зобов’язує перехід із 1 листопада по 31 березня. Порушникам може загрожувати штраф. у розмірі 340 грн, якщо законопроект буде ухвалено.

Крім того, запровадження автоматичних камер для фіксації порушень призвело до штрафів за перевищення швидкості. Водіїв, які перевищують швидкість понад 20 км/год, але менше ніж 50 км/год, можуть оштрафувати на 340 гривень, а за перевищення швидкості понад 50 км/год штраф у розмірі 1700 гривень. У разі ДТП, спричиненої перевищенням швидкості, може бути накладено додатковий штраф у розмірі 1445 гривень.

Пристібання ременя безпеки є обов’язковою вимогою для всіх учасників дорожнього руху в Україні, за винятком дітей зростом до 145 см, осіб з обмеженими можливостями, що ускладнюють використання ременів безпеки. Штрафи за непристебнутий пас безпеки становлять 510 гривень за одне порушення. У випадках, коли кілька пасажирів та водій не пристебнуті, штрафи можуть суттєво збільшитися, досягаючи 2550 гривень. За ДТП штраф за недотримання ременів безпеки може зрости до 8500 гривень.

Пропоновані зміни відображають зусилля країни щодо підвищення безпеки дорожнього руху та притягнення водіїв до відповідальності за свої дії, особливо коли йдеться про захист уразливих груп, таких як діти.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх