autogeorgia.com.ua

ПОЛУЧИТЬ КОНСУЛЬТАЦИЮ!

Отправьте нам сообщение

Для ентузіастів, які впиваються гучним гуркотом своїх автомобілів, необхідно бути готовим до штрафів та можливості залишитися без транспортного засобу на строк до шести місяців.

Проблема галасливих транспортних засобів, які порушують спокій, давно потребує уваги. Безперервний гуркіт автомобілів і мотоциклів на дорогах став джерелом роздратування, особливо у воєнний час, коли кожен гучний звук тремтить нерви городян. Верховна Рада у відповідь на цю проблему ухвалила новий закон, покликаний внести спокій у життя українців вдень і надати їм спокійний сон серед нічних тривог, спричинених ракетними обстрілами та іншими погрозами.

За словами народного депутата Максима Бужанського, мета Ради — не покарати, а зробити так, щоб тих, кому вдається знайти перепочинок серед вибухів і сирен, пізно вночі не розбудив рев мотоцикла, що проноситься повз їхні вікна — проблема, яка занадто довго ігнорувалась.

Необхідність змін чітко викладена в обґрунтуванні цього нововведення. Багато водіїв модифікували вихлопні системи своїх автомобілів, що призвело до значного збільшення шуму двигуна. Ця тенденція, популярна серед молоді та любителів мотоциклів, передбачає додавання нетрадиційних модифікацій на кшталт «прямотокових глушників» та «подвійних спортивних систем», що викликають занепокоєння у городян та викликають суспільне невдоволення. Під час воєнного стану такий шум можна спутати з літаками супротивника, відволікаючи увагу ЗСУ та правоохоронців.

Для вирішення цього питання 4 серпня до Верховної Ради було внесено законопроект, який пропонує внести зміни до низки законодавчих актів. У разі схвалення без змін, особи, які займаються гучною їздою, зіткнуться не лише з громадським несхваленням, але й із суттєвими штрафами: 17 000 гривень за перше правопорушення та 34 000 гривень за друге правопорушення або з потенційним позбавленням прав водія на строк від 3 до 6 місяців.

Відповідальність за розгляд цих справ лежить на поліції у разі вперше вчинених порушень та на судах у разі повторних порушень. Громадське опитування виявило переважну підтримку: понад 80% респондентів висловилися за штрафи для водіїв, які створюють надмірний шум на дорогах.

Новий законопроект №9564 від 4 серпня 2023 року вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про дорожній рух» та Закону України «Про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення».

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх