autogeorgia.com.ua

ПОЛУЧИТЬ КОНСУЛЬТАЦИЮ!

Отправьте нам сообщение

Для українських водіїв існує два типи водійських посвідчень: національні (звичайні) та міжнародні. Звичайні права видаються після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі та роздруковуються на пластикових картках. З іншого боку, міжнародні права є продовженням національної прав та мають форму компактного буклету. Вони не мають незалежної юридичної сили і вимагають оновлення кожні 3 роки.

Звичайні права водія мають світове визнання і приймається у великій кількості країн світу. Проте бувають ситуації, коли міжнародні права стають необхідними. Українські водії мають можливість отримати національні або міжнародні водійські права залежно від їхніх вимог. Тим, хто планує поїздки за кордон або збирається орендувати авто, важливо знати, що їх внутрішні права водія дійсні і можуть запросто використовуватися в багатьох країнах світу.

Таке визнання обумовлено тим, що наші права водія визнаються всіма країнами, які підписали Віденську конвенцію про дорожній рух. Але оформлення міжнародних водійських прав стає обов’язковим для поїздок до країн, що ратифікували Женевську конвенцію, включаючи такі країни, як Австралія, Японія, Канада та Індія.

Для оформлення міжнародних прав водія фізичні особи можуть обміняти національні права, відвідавши найближчий сервісний центр МВС. Необхідні документи включають копію та оригінал посвідчення водія, український паспорт (або посвідчення особи з додатковим підтвердженням реєстрації за місцем проживання), закордонний паспорт заявника, фотографію 3,5х4,5 на матовому папері та квитанцію про оплату.

Важливо відзначити, що процес може тривати до 5 днів. Міжнародні права водія залишаються дійсними протягом трьох років, що відповідає терміну дії внутрішніх прав для водіння. Однак існують підстави для відмови у видачі таких прав водія, такі як позбавлення звичайних внутрішніх прав водія, діючі ордери, підробка внутрішнього посвідчення водія, закінчення терміну дії прав або неточності в персональних даних заявника. У разі позбавлення прав водія національне посвідчення не повертається, а зберігається в органах влади до закінчення строку позбавлення.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх